5. UYKU BOZUKLUKLARI KONGRESİ

uykngr

Uykuder 5. Uyku Bozuklukları Kongresini başarı ile gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

Uykuder olarak 10. Kuruluş yıl dönümünü kutladığımız bu yıl en kapsamlı bilimsel aktivitemiz olan Kongremizle birlikte 7. Uyku Bozuklukları Kursunu ve 5. Uyku Teknisyenliği kursunu, 25-29 Mayıs 2016 tarihleri arasında Novotel, Trabzon’da gerçekleştirdik.

Uykuder olarak 10. Kuruluş yıl dönümünü de coşkuyla kutladığımız toplantılarımızı başarı ile tamamlamanın gururunu yaşıyoruz.

Kongremiz ile birlikte gerçekleştirdiğimiz Uyku Bozuklukları Kursu ve Uyku Teknisyenliği Kursları önceki Kurslarımızda olduğu gibi yoğun ilgi gördü.

Türkiye’de Uyku Tıbbının branşlarında önde gelen akademisyenleri tarafından verilen eğitimler sayesinde Uyku Tıbbına ilgi duyan katılımcıların sağlam bir bilimsel alt yapı oluşturmaları sağlandı. Kurslar sonunda yapılan sınavlarda başarılı olan katılımcıların isimlerine web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kongremizde çok sayıda konferans, panel, karşıt görüş, mini konferans gerçekleştirildi. Uyku Tıbbındaki son bilimsel gelişmeler değişik branşlardan 38 konuşmacı tarafından ele alındı. Bilimsel seviyeleri üst düzeyde olan toplantılar katılımcıların beğenisini kazandı.

Kongremiz süresince 3 adet workshop gerçekleştirdik. Günlük pratik uygulamalarına katkılar sağlayacak faydalı bilgiler kazandırmayı hedeflediğimiz workshoplar kontenjanları zorlayan ilgi gördü. Polisomnografi verilerinin skorlanması, rapor değerlendirmesi ve PAP tedavileri konularında gerçekleştirilen workshoplar sayesinde katılımcılar faydalı pratik bilgiler edindiler.

Kongremizde 21 adet sözlü, 19 adet poster bildirimi gerçekleştirildi. En iyi 3 sözlü ve 3 poster bildirisi seçilerek bildiri sahiplerine başarı belgeleri Gala yemeği sırasında takdim edildi.

Kongremizin olgunu duayenlerle tartış oturumlarında katılımcıların sunduğu olgular ve videolar hakkında duayenlerle birlikte dinleyicilerin yaptıkları

katkılar bu oturumların kongremizin en beğenilen oturumlarından olmasını sağladı.

Bilimsel aktivitelerimiz yanı sıra sosyal aktivitelerimiz de çok beğeni topladı.

Katılımcılar Uzungöl, Çay Fabrikası, Atatürk Köşkü, Ayasofya, Bakırcılar Çarşısı, Boztepe, Sera Gölü gezilerimiz ile Trabzon’un eşsiz doğal ve kültürel güzelliklerini tanıma fırsatı buldu.

Kongremizin hazırlanmasında emeği geçenlere, bilimsel aktivitelerimizi gerçekleştirmemizi sağlayan konuşmacılara, çok sayıda bilimsel araştırma ve ilginç vakayı sözlü bildiri ve poster bildirisi olarak sunan katılımcılara, kongremize destek veren sponsor firmalara, bilimsel sosyal programı titizlikle hazırlayan eksiksiz gerçekleşmesini sağlayan Conmark organizasyon firmasına ve katımları ile bize güç veren tüm katılımcılara şükranlarımızı sunarız.

Uykuder Yönetim Kurulu adına

Prof. Dr. Mehmet Karadağ                      Prof. Dr. K. Murat Özcan

Uykuder Başkanı                                        Kongre Başkanı

 

 

387 Okuma

Benzer Yazılar

SÜRÜCÜLERDE UYKU APNESİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ

Trafik kazalarının önlenmesine yönelik araştırmalarda, uyku apnesinin etkisinin kesinleşmesi sonucunda, Avrupa Birliği ülkelerinde ve ülkemizde ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım: #drriza.com