PULMONER VASKÜLER HASTALIKLAR YAYINLANDI

vask1

 

Göğüs Hastalıkları uzmanlık alanımıza yeni bir soluk getiren Güncel Göğüs Hastalıkları Serimiz, ilk iki yılını başarı ile tamamladıktan sonra 2015 yılının ilk sayısında merakla beklenen Pulmoner Vasküler Hastalıklar konusuyla yayın hayatına devam ediyor.

Bu sayımızda en sık görülenlerden, nadir karşılaştıklarımıza kadar, başta Pulmoner Emboli ve Pulmoner Arter Hipertansiyonu olmak üzere, tüm Pulmoner Vasküler Hastalıklar, son yıllardaki literatürlerin ışığında detaylı olarak ele alındı.

Pulmoner emboli tanı, tedavi ve korunmasında yeni gelişmeler, yeni antikoagülanlar, trombolitikler ve nadir görülen pulmoner vasküler patolojiler, pulmoner tromboemboli yönetiminde sorunlar ve özel durumlar, konsantre bilgilerle okuyucuya sunuldu.

Günlük pratiğimizde yaşadığımız sorunlara ışık tutacak spot bilgileri içeren ACCP 2014, erişkinlerde PAH tedavisi rehberindeki değişiklikler de bu sayımızda yer aldı.

Pulmoner arter hipertansiyonu sınıflama, klinik, tanı, tedavi, cerrahi yaklaşımlar ve girişimsel radyolojik yöntemler konusunda sunulan pratik bilgilerin mesleki gelişimimize büyük katkı sağlayacağını umuyoruz.

Acil servislerde, polikliniklerimizde ve kliniklerimizde sık karşılaştığımız, uzmanlık alanımızda mortalite ve morbidite açısından önemli bir yer tutan pulmoner vasküler hastalıklar konusundaki güncel bilgilerin derlendiği bu eserin hazırlanmasında emeği geçen, başta ASYOD yönetim kurulu başkanı Prof. Dr. Tevfik ÖZLÜ, genel sekreterimiz Prof. Dr. Akın KAYA, sayı editörlerimiz, Prof. Dr. H. Canan HASANOĞLU ve Doç. Dr. Savaş ÖZSU olmak üzere tüm bilim insanlarına çok teşekkür ediyorum.

vask2.

822 Okuma

Benzer Yazılar

AKCİĞER ARŞİVİ 18 YAŞINDA

  Uzmanlık alanımızın en uzun soluklu yayınlarından birisi olan Türkiye Klinikleri Akciğer Arşivi, 18. yılının ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım: #drriza.com