BURSA KENT KONSEYİ RESİM SERGİSİ AÇTI

Bursa Kent Konseyi, Fotoğraf İmece Topluluğu, Çalışma Grubu tarafından, “Griye Veda Renklere Merhaba” Projesi çerçevesinde,Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesinde fotoğraf sergisi açıldı. Bursa FotoFest kapsamında düzenlenen, ulusal ve uluslararası yarışmalara katılan fotoğraflardan oluşan sergi, hastalara ve hastane çalışanlarına büyük bir moral oldu.

Sergi öncesinde Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, Bursa Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Op. Dr. Ceyhun İrgil ve Sağlık Çalışma Grubu Temsilcisi Op. Dr. Can Başaran, Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Karadağ’ı makamında ziyaret etti. Toplam 28 adet fotoğrafın yer aldığı serginin açılışı, doktor, hemşire ve hastane personelinin katılımıyla yapıldı.

Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Karadağ, hastanede ‘Fotoğraflarla Çanakkale Destanı’ isimli bir fotoğraf sergisini açık tuttuklarını hatırlattı. Karadağ, Bursa Kent Konseyi tarafından hediye edilen fotoğrafları da hastanenin en güzel yerlerine asacaklarını söyledi. Serginin düzenlenmesine katkı koyan herkese teşekkür eden Karadağ, Bursa Kent Konseyi’nin çalışmalarına katılmaya devam edeceklerini belirtti.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, Fotoğraf İmece Topluluğu ve Sağlık çalışma gruplarının faydalı işlere imza attığını anlatarak “Hastanemizin Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Karadağ da Yerel Gündem 21’den itibaren bu çalışmalara katkı koymuştur. Diğer sağlık çalışanlarının da kent konseyine katkılarını bekliyoruz. Usta sanatçıların FotoFest’te yer alan eserleri, bundan sonra Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin duvarlarını süsleyecek” dedi.

Sergi hakkında bilgi veren Bursa Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Op. Dr . Ceyhun İrgil, imece fotoğraf çalışmalarının ‘Griye veda, renklere merhaba’ adıyla yıllar önce Onkoloji Hastanesi’nde başladığını ifade etti. Kamu kurumu binalarının genelde gri renkte olduğunu anlatan İrgil, “Bizler hastaların sürekli baktığı duvarların renklendirilmesini arzu ettik. Hiç birbirini tanımayan insanlar, internet üzerinden fotoğraflarını bağışlıyor, bunlar daha sonra kamu binalarına asılıyor. Şu ana kadar 32 okula fotoğraflar dağıtıldı. Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağışladığımız fotoğraflar, Bursa teması ile bize gelen fotoğraflardır. diye konuştu.

Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki sergide; Elif Kılıçaslan, Aydın Erel, Ayşe Aydoslu, Binnur Alış Ceylan, Bülent Suberk, Celal Yağyaoğlu, Elez Doğan, Engin Güneysu, Erkan Kalenderli, Erkan Üskan, Erol Sesi, Gürsel Egemen Ergin, Hasan Sayınhan, Kadir Çivici, M. Nihat Önen, Nejdet Sezer, Nurkan Kahraman, R. Yavuz Ildız, Sakine Suiçmez, Serpil Sönmez, Servet Özdemir, Tuğba Özenbaş, Ünal Altıntaş ve Zeki Aydoslu’nun fotoğrafleri yer alıyor..

893 Okuma

Benzer Yazılar

SÜRÜCÜLERDE UYKU APNESİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ

Trafik kazalarının önlenmesine yönelik araştırmalarda, uyku apnesinin etkisinin kesinleşmesi sonucunda, Avrupa Birliği ülkelerinde ve ülkemizde ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım: #drriza.com