UYKUDER KONGRESİ ANTALYA’DA YAPILDI

UYKUDER  Uyku Derneği’nin  7. Uyku Bozuklukları Kongresi 27 Nisan-1 Mayıs 2018 tarihleri arasında Antalya’da düzenlendi.

Kongremiz süresince Uyku Tıbbına yeni adım atan meslektaşlarımız için Sertifika Programımızın teorik ayağı olan Uyku Bozuklukları Kursu’nun 9. sunu ve Uyku Teknisyenliği Kursu’nun 8. sini gerçekleştirdik. Oldukça doyurucu bir program ile teorik bilgileri edinen meslektaşlarımız Derneğimiz tarafından akredite edilen bir merkezde 1 aylık pratik eğitim sonrası Uyku Sertifikası almaya hak kazanacaklardır. Teknisyen kursu ile uyku laboratuvarlarının mutfağındaki emekçilerimiz, Uyku Teknisyenleri için de bilgilerini güncelleme imkanı sunuldu.

Kurslar ve kongre programlarının yanı sıra özellikle pratikte yaşanan sorunlar ile ilgili workshop’lar yapıldı.

Uyku Derneğimizin en önemli özelliği olan “Uykuya Multidisipliner Yaklaşım” konseptini kongremize de yansıttık. Uyku Tıbbı ile ilgilenen ve logomuzdaki 8 yıldız ile sembolize edilen tüm branşları ilgilendiren konular belirli oranlarda programda kendilerine yer buldu.

Kongremizde artık gelenekselleştirmeyi amaçladığımız “Multidisipliner Uyku Olgu Konseyi” oturumu, bu yıl da düzenlendi. Bu sayede içinden çıkmakta zorluk çekilen olgular küçük bir sunum şeklinde hazırlanarak ülkemizin Uyku Tıbbı duayenleri ile konsülte edildi,

Kongremize konuşmacı olarak renk katan yabancı konuklarımızdan Prof. Dr. Teofilo Lee-Chiong kongremizde ” Uyku Tıbbı: Gelişmiş Teknolojilerden Kişisel Bakıma” konusunda bir konuşma yaptı.

Fransa’dan gelen Sara Pierrot ise mandibula ilerletme cihazları konusunda bir konuşma yaptı.

Kongremizin hazırlanmasında emeği geçenlere, bilimsel aktivitelerimizi gerçekleştirmemizi sağlayan konuşmacılara, çok sayıda bilimsel araştırma ve ilginç vakayı sözlü bildiri ve poster bildirisi olarak sunan katılımcılara, kongremize destek veren sponsor firmalara, bilimsel sosyal programı titizlikle hazırlayan eksiksiz gerçekleşmesini sağlayan Conmark organizasyon firmasına ve katımları ile bize güç veren tüm katılımcılara teşekkürlerimizi sunarız.

Sevgi ve Saygılarımızla

Prof. Dr. Mehmet Karadağ

Uykuder Genel Başkanı

 

Prof. Dr. Bülent Çiftçi

Kongre Başkanı

Doç. Dr. Hüseyin Lakadamyalı

Kongre Sekreteri

 

Doç. Dr. Önder Öztürk

Kurslar Sekreteri

 

 

266 Okuma

Benzer Yazılar

SÜRÜCÜLERDE UYKU APNESİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ

Trafik kazalarının önlenmesine yönelik araştırmalarda, uyku apnesinin etkisinin kesinleşmesi sonucunda, Avrupa Birliği ülkelerinde ve ülkemizde ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım: #drriza.com