GÖĞÜS HASTALIKLARI PROPEDÖTİK KİTABI ÇIKTI

Kitap göğüs hastalıkları alanında önemli bir boşluğu doldurması amacıyla, bir başvuru kaynağı olarak hazırlandı.

Solunum fizyolojisinden, akciğer hastalıklarının tanısında kullanılan görüntüleme yöntemlerine; solunum fonksiyon testlerinden mikrobiyolojik tetkiklere kadar tanısal süreçte yer alan her konu tartışılmıştır.

Bölümler alanında söz sahibi uzmanlar tarafından hazırlanmış ve bol örneklerle desteklenmiştir. Semptomlara yaklaşım, tanısal algoritmalarla anlatılmıştır. Radyolojik tanı yöntemleri, konvansiyonel grafiler, BT ve MR konuları, geniş olarak anlatılmıştır.

Solunum hastalıklarında kullanılan mikrobiyolojik tanı yöntemleri, son rehberlere göre hazırlanmış ve okuyucuya sunulmuştur.

Kitabın sonunda yer alan ekler; en sık karşılaşılan algoritmaları, kullanışlı bazı indeksleri, örnek akciğer filmlerini ve bronkoskopik görüntüleri içermektedir.

Kitap, akciğer hastalıkları ile ilgilenen uzman hekimlere, asistanlarımıza ve tıp öğrencilerine önemli bir başvuru kaynağı olacaktır. Bu konuda daha önce çok güzel eserler hazırlayan başta Prof. Dr. Selahattin AKKAYNAK olmak üzere tüm hocalarımızı minnetle anıyoruz.

Bu kitap öğrencilerimize ve asistanlarımıza ithaf edilmiştir.

Kitabın hazırlanmasında desteklerini esirgemeyen tüm yazarlarımıza, kusursuz çalışmaları nedeniyle AVES Yayıncılık çalışanlarına ve koşulsuz eğitim desteği nedeniyle AstraZeneca ilaçlarına teşekkür ederiz.

Saygı ve sevgilerimizi sunarız..

Prof. Dr. Akın KAYA, Prof. Dr. Mehmet KARADAĞ, Prof. Dr. Tevfik ÖZLÜ

Kitap içeriğine ulaşmak için aşağıdaki fotoğrafının üzerine tıklayınız.

GHP.PDF.

1.379 Okuma

Benzer Yazılar

SÜRÜCÜLERDE UYKU APNESİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ

Trafik kazalarının önlenmesine yönelik araştırmalarda, uyku apnesinin etkisinin kesinleşmesi sonucunda, Avrupa Birliği ülkelerinde ve ülkemizde ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım: #drriza.com