AKCİĞER ARŞİVİ GÜNCEL DERLEMELER

Akciğer Arşivi Dergimizin Güncel Derlemeler özel sayısı basıldı. Bilginin çok hızla üretildiği günümüzde uzmanlık alanımızdaki tüm gelişmeleri güncel olarak takip etmekte bazı güçlükler yaşanmaktadır. Meslektaşlarımız kendi ilgi alanlarındaki gelişmeleri izlerken, tüm göğüs hastalıkları uzmanlarının hakim olması gereken bazı konularda konsantre bilgilere ulaşma ihtiyacı hissetmektedirler. 

Akciğer Arşivi, Güncel Derleme özel sayısında bu ihtiyacı karşılamayı amaçlamıştır. Göğüs Hastalıkları Uzmanlarının sık karşılaştıkları; KOAH, Astım, Akciğer Kanseri, Pnömoni, Pulmoner Fibrozis, Uyku Apnesi, Tütün, Obezite ve Yoğun Bakım konularında güncel bilgileri içeren derlemelerin yanında, Girişimsel Bronkoskopide Hasta Seçimi, Kardiyopulmoner Egzersiz Testlerinin Klinik Kullanımı ve Plevra Patolojilerinin Tanısında İnvaziv İşlemler: Hangisi, Ne Zaman? gibi konular bu sayıda yer almaktadır.

Rehberlerin tartışıldığı, pratik uygulamaların paylaşıldığı bu sayının uzmanlık alanımızda önemli bir ihtiyaca cevap vereceği umudu ve bilgi paylaşımının mesleki gelişimimize önemli bir katkı vereceği inancıyla, sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.

Derginin içindekiler listesi için Tıklayınız

Dergiye ulaşmak için Tıklayınız.

581 Okuma

Benzer Yazılar

DÜNYA UYKU GÜNÜ ANKETİ

ANKET Değerli Sağlık Çalışanları, 15 Mart Dünya Uyku Günü etkinlikleri kapsamında düzenlediğimiz, “sağlık çalışanlarında tükenmişlik ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım: #drriza.com