6. UYKU BOZUKLUKLARI KONGRESİ

Hep birlikte başarı ile gerçekleştirdiğimiz Uykuder 6. Uyku Bozuklukları Kongresi sonrası hepimiz mutluyuz ve gururluyuz.

Uyku Derneği’ nin 11. yaşında sizlerle birlikte 8. Uyku Bozuklukları Kursunu ve 7. Uyku Teknisyenliği kursunu, 26-30 Nisan 2017 tarihleri arasında  Bodrum’un eşsiz güzel koylarından birinde yer alan Kefaluka Otelde  gerçekleştirdik.

Kongremiz ile birlikte gerçekleştirdiğimiz Uyku Bozuklukları Kursu ve Uyku Teknisyenliği Kursları her zamanki gibi yoğun ilgi gördü.

Multidisipliner ruhunu ilke edinmiş Uyku Derneğimiz, ülkemizin dört bir yanında Uyku Tıbbı ile ilgilenen  Bilim İnsanlarını Uyku Tıbbına ilgi duyan katılımcılarla Kongre ve Kurs oturumlarında buluşturdu. Hem hekimlere hem de teknisyenlere yönelik gerçekleştirdiğimiz kursların bitiminde yeterlilik sınavları yaptık. Kurslar sonunda yapılan sınavlarda başarılı olan katılımcıların isimlerine web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kongremizde çok sayıda sempozyum, panel, karşıt görüş, mini konferans ve konferans gerçekleştirildi. Uyku Tıbbındaki son bilimsel gelişmeler değişik branşlardan 41 konuşmacı tarafından ele alındı. Bilimsel seviyeleri en üst düzeyde olan toplantılar interaktif katılımlarla sizlerin beğenisini kazandı.

Kongremiz süresince hekimlere yönelik 4 adet workshop ve teknisyenlere yönelik 2 adet workshop gerçekleştirdik. Günlük pratik uygulamalarına katkılar sağlayacak faydalı bilgiler kazandırmayı hedeflediğimiz workshoplar kontenjanları zorlayan yoğunlukta ilgi gördü. Polisomnografi verilerinin skorlanması, rapor değerlendirmesi, ilginç olgu video sunumları  ve PAP tedavileri konularında gerçekleştirilen workshoplar sayesinde katılımcılar faydalı pratik bilgiler edindiler.

Kongremizde birbirinden değerli bildiriler sözlü, poster ve olgu bildirimi oturumlarında sunuldu. En iyi bildiri sahiplerine her yıl olduğu gibi bu yılda  başarı belgeleri Gala yemeği sırasında takdim edildi. Bu yıl geçtiğimiz yıllardan farklı olarak en değerli Uyku Bilim insanlarının çözümüne sunulmak üzere Olgu Konseyi düzenledik.  Hep birlikte ülkemizin dört bir yanından çözülememiş olguları tartıştık.

Birbirimizi daha yakından tanıma fırsatı veren sosyal aktivitelerimiz  bu yıl da çok beğeni topladı.

Hep birlikte Bodrum kalesi ve şehir turu yaparak  Bodrum’ un eşsiz doğal ve kültürel güzelliklerini görmenin yanı sıra birbirimizi de yakından tanıma fırsatı bulduk. Uyku Dostluğu için bu gezide sağlam temeller attık.

Kongremizin hazırlanmasında emeği geçenlere, bilimsel aktivitelerimizi gerçekleştirmemizi sağlayan konuşmacılara, çok sayıda bilimsel araştırma ve ilginç vakayı sözlü bildiri ve poster bildirisi olarak sunan katılımcılara, kongremize destek veren sponsor firmalara, bilimsel sosyal programı titizlikle hazırlayan eksiksiz gerçekleşmesini sağlayan Conmark organizasyon firmasına ve katımları ile bize güç veren tüm katılımcılara teşekkürlerimizi sunarız.

Gelecek Bilimsel Aktivitelerde sağlıkla buluşmak dileği ile…

 

Uykuder Yönetim Kurulu adına

Prof. Dr. Mehmet Karadağ                      Doç. Dr. Asiye Kanbay

 

Uykuder Başkanı                                        Kongre Başkanı

404 Okuma

Benzer Yazılar

KONGREDE UYKU KURSU DÜZENLEDİK

Akciğer Sağlığı ve Yoğun Bakım Derneği (ASYOD) ve Akciğer Kanserleri Derneği (AKAD) tarafından düzenlenen Ulusal ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım: #drriza.com